Czyszczenie tapicerki i impregnacja wnętrza Rzeszów

Ozdobne elementy wnętrza

Dodają elegancji, czy sportowego charakteru, ale często tracą swój blask poprzez liczne zarysowania i nawarstwiające się zabrudzenia. Oprócz regularnego czyszczenia tapicerki, dobrym rozwiązaniem jest aplikacja powłoki ceramicznej, która nie tylko będzie je skutecznie chronić, ale również ułatwi bieżącą pielęgnację. Należy pamiętać że rodzaj zastosowanej powłoki, uzależniony jest od materiału z którego są wykonane.

Tapicerka skórzana

Dziś to bardzo popularna metoda wykończenia wnętrza pojazdu, dodaje mu elegancji, ale jest jednocześni delikatna i podatna na przetarcia, zagniecenia, pęknięcia oraz przebarwienia barwnikami odzieżowymi. Usunięcie niedoskonałości jest dość trudne i zawsze powoduje osłabienie powierzchni skóry. Najlepszym rozwiązaniem jest dedykowany impregnat ceramiczny, który nie tylko ochroni powierzchnię skóry przed wnikaniem zabrudzeń, ale sprawi, iż stanie się ona bardziej odporna na przetarcia i pęknięcia. Dodatkową korzyścią jest ułatwione czyszczenie tapicerki i późniejsza pielęgnacja. Powierzchnia tapicerki pozostaje matowa i naturalna w dotyku, nie występuje efekt „błyszczącej skóry”.

Alcantara

Delikatna struktura tego materiału sprawia, że powierzchnia narażona jest na degradację polegającą głównie na przecieraniu i miejscowym mechaceniu. Posiada bardzo dużą chłonność co ułatwia wnikanie brudu, który jest dość trudny do usunięcia. Dedykowany impregnat ceramiczny zapewnia doskonałą ochronę przed wnikaniem brudu i przecieraniem, w rezultacie ułatwiając czyszczenie tapicerki. Po takim zabiegu powstałe zabrudzenia można szybko usunąć przy pomocy chociażby wilgotnej szmatki.

Tapicerka materiałowa

Jeżeli tapicerka wewnątrz pojazdu wykonana jest z materiałów wysokiej jakości, jej trwałość jest stosunkowo duża. Problemem, może być wnikanie brudu, zwłaszcza w przypadku zastosowania jasnych odcieni. Można temu prosto zapobiec poddając tapicerkę impregnacji. Profesjonalny preparat zbudowany na nanotechnologii, zabezpiecza każde włókno „z osobna”, dzięki temu materiał bez problemu przepuszcza powietrze. Dodatkowym atutem jest zwiększona odporność na przetarcia i blaknięcie kolorów. Codzienne czyszczenie tapicerki jest znacznie prostsze, ponieważ brud czy też wylany płyn nie wnika w strukturę materiału pozostając na jego powierzchni.